blog-background.png

Řízené služby: nejinteligentnější způsob řízení inteligentní sítě

5. února 2019 14:30:12 SEČ

Jak mohou energetické společnosti ušetřit na investicích do vlastní infrastruktury a přitom zajistit, aby jejich infrastrukturu pokročilého měření (AMI) a aplikace spravovali a provozovali zkušení odborníci? Landis+Gyr nabízí modulární, ekonomický a flexibilní výběr servisních řešení umožňující energetickým společnostem volbu těch správných modulů pro co nejspolehlivější a nejefektivnější provozování jejich inteligentní infrastruktury.

Software jako služba (SaaS) osvobozuje energetické společnosti od starostí a investic
do IT platformy a správy softwaru včetně bezpečnostních aktualizací – zatímco Měření jako služba (MaaS) zahrnuje částečný nebo úplný outsourcing provozu AMI a může se vztahovat i na činnosti v terénu. S více než 15 miliony měřicích míst na celém světě pokrytých servisními smlouvami patří řízené služby mezi klíčové kompetence společnosti Landis+Gyr jako zkušeného poskytovatele služeb.

Uspokojování nároků měnícího se prostředí

Nutnost dodržování předpisů, rostoucí požadavky na zabezpečení a důvěrnost dat a příležitosti, které přinášejí nové technologie, například IoT (internet věcí), to vše si vyžaduje zvýšenou pozornost energetické společnosti věnovanou optimalizaci způsobu řízení její činnosti. Mezi klíčová rozhodnutí patří, zda provozovat AMI řešení plně samostatně nebo zda je lepší spolupracovat se zkušeným partnerem. V závislosti na preferencích energetické společnosti může rozsah služeb Landis+Gyr sahat od podpory každodenního provozu až k plně řízené inteligentní síti a provozování IoT jako služby.

 

Dalších 750.000 měřicích míst ve Finsku

S účinností od 1. dubna 2019 se provozní činnost odečtu měřičů pro 750.000 měřicích míst ve Finsku vrátí pod Landis+Gyr. Tato činnost, kterou aktuálně zajišťuje partnerská společnost, zahrnuje hodinové odečty spotřeby a kvality energie z rezidenčních a průmyslových elektroměrů, plynoměrů a měřičů tepla přibližně 30 finských energetických zákazníků. Servisní platforma Landis+Gyr umožňuje nejrůznější funkcionality včetně správy odečtů na vyžádání, připojování a odpojování dodávky a dotazů na stav měřiče od interních systémů zákazníka.

„V Landis+Gyr reagujeme na celosvětový růst poptávky po řízených službách neustálým posilováním poskytovaných služeb.“

Ralph Griewing, SVP, ředitel divize Energy Solutions, Landis+Gyr EMEA

 

Spojte se s námi

Recent Articles

Popular Articles