blog-background.png

Inteligentní Hradsko: úspěšný rollout v Rakousku

Landis+Gyr
By Landis+Gyr - 8. července 2020 14:04:07 CEST

iStock-1074636604Nejvýchodnější spolková země Hradsko je známá překrásnými vinicemi, lázněmi a hrady. A zároveň patří mezi průkopníky v oblasti digitalizace energetické sítě. Podle rakouských předpisů bude muset být 95% domácností do roku 2022 vybaveno inteligentním měřičem. Společnost Netz Burgenland se jako jeden z prvních provozovatelů přenosové soustavy v zemi rozhodla pro plošný rollout řešení pro inteligentní měření G3 PLC. 

Nyní je dokončeno více než 80% a náš interdisciplinární tým Landis+Gyr, který celé úsilí podporuje, nyní předal zákazníkovi jeden z nejpokročilejších rolloutových projektů v německy hovořící oblasti.  

Komplexní řešení připravené na budoucí potřeby

Společnost Netz Burgenland má ve své síti více než 200.000 měřicích míst a ještě než byl projekt v roce 2015 spuštěn a než proběhly první instalace, cíle byly naprosto jasné. Prostřednictvím rolloutu inteligentních měřičů společnost zamýšlela...

... naplnit požadavky platných předpisů

... zvýšit interní efektivitu

... připravit se na další rozvoj inteligentní sítě


Technologie, které jsme nabídli, zahrnovaly rezidenční a komerční měřiče E450 a E570 plus datové koncentrátory a HES (centrální systém) pro sběr dat a řídicí procesy.

Po celou dobu společně

Implementace řešení pro inteligentní měření se týká doslova každého koutu podniku: od interních procesů a následností jednotlivých činností až po mnohá rozhraní mezi různými technickými systémy a aplikacemi. Jedním z klíčových faktorů úspěchu projektu tohoto druhu je předvídání a vhodný způsob řízení jeho složité struktury a dynamiky.  

Po celou dobu jsme postupovali společně: od pilotního rolloutu až po plošné zavádění. Základem jsou samozřejmě technické parametry, skutečně důležitým faktorem byl ovšem i vztah dodavatel - energetická společnost. Vzniklo otevřené partnerství s jasným rozdělením vzájemných očekávání a pragmatická, na řešení zaměřená pracovní atmosféra. A klíčové jsou také pilotní kroky! Právě ty umožnily provozovateli přenosové soustavy připravit se na rozličné činnosti, které jsou nutné pro integrování jeho HES do systémů třetích stran, a porozumět jim. Piloty rovněž ukázaly dopad na procesy společnosti a nabídly příležitost řešit slabá místa už před plošným zaváděním systému.

Dnes už může výhod nejmodernější technologie inteligentního měření využívat kolem 175.000 domácností ve spolkové zemi Hradsko, zbývá připojit dalších 25.000. Kromě toho, že je nyní možné dálkově odečítat všechny měřiče v rámci sítě, přineslo dokončování rolloutu domácnostem obsluhovaným společností Netz Burgenland transparentnost ve spotřebě energie díky spotřebitelskému portálu využívajícímu aktuální údaje z inteligentních měřičů domácnosti.

„Není sporu o tom, že jsme měli užitek ze zkušeností společnosti Landis+Gyr z předchozích projektů zaměřených na inteligentní měření. Odborné znalosti, které jsme mohli sdílet v oblasti logistiky, dokončování a projektového řízení, pro nás byly skutečnou hodnotou. Přirozeně si rovněž ceníme silné přítomnosti pracovníků Landis+Gyr na místě, která napomáhá hladšímu průběhu projektu.“ 

Wolfgang Frühwirth
Projektový Manažer, Netz Burgenland

Spojte se s námi

Recent Articles

Popular Articles