blog-background.png

Landis+Gyr získává zásadní kontrakt s E.ON ve Švédsku

Johannes Hackstette
By Johannes Hackstette - 9. října 2019 11:15:56 CEST

iStock-988370008Landis+Gyr, globální leader v oblasti transformování způsobů práce s energií, dodá své řešení Gridstream® Connect pro jeden milion měřicích míst společnosti E.ON ve Švédsku. Díky tomuto kontraktu přejde E.ON do druhé generace technologií inteligentního měření a zajistí tak vynikající služby zákazníkům a efektivnost sítě.

Řešení Landis+Gyr pro rollout inteligentního měření v E.ON bude zahrnovat jeden milion inteligentních elektroměrů s komunikační technologií NB-IoT/M1 a centrální systém (HES) na platformě Gridstream Connect. Práce na nahrazování stávající infrastruktury inteligentního měření budou zahájeny v červenci. Díky uvedené nejnovější technologii bude E.ON moci zlepšit transparentnost a řízení ve své distribuční síti a přinést zákazníkům lepší služby ve formě spolehlivých a přesných údajů. Jako platforma pro IoT umožní Gridstream Connect v budoucnu zavedení rozšířených aplikací a dalších nových služeb.

Švédsko je jednou z předních evropských zemí v používání pokročilých energetických technologií, vždyť první celonárodní instalace inteligentních měřičů zde proběhla už v roce 2009. Země nyní podniká další klíčový krok – vybavení všech 5,4 milionu měřicích míst nejnovějšími technologiemi. Tato modernizace poskytne koncovým spotřebitelům další možnosti zvýšení efektivnosti využívání energie a je zásadní pro vylepšení inteligentních sítí tak, aby zvládly rozsáhlou integraci obnovitelné energie a používání e-vozidel.

"V době, kdy evropské země přecházejí do druhé vlny zavádění inteligentních měřičů, zaznamenáváme, že se energetické společnosti spoléhají na Landis+Gyr jako svého důvěryhodného technologického partnera. Poté, co jsme byli pro E.ON Švédsko dodavatelem při prvním zavádění inteligentních měřičů v zemi před více než deseti lety, jsme nyní nadšeni z toho, že naše partnerství bude pokračovat a budeme mít možnost poskytnout svá nejnovější komplexní řešení včetně své platformy Gridstream."

Susanne Seitz, výkonná viceprezidentka pro region EMEA v Landis+Gyr

"Těšíme se na nové technologie společnosti Landis+Gyr, které budou bezpochyby znamenat zlepšení. Zaprvé jsou měřiče navrženy tak, aby zvládaly výrobu obnovitelné energie, například solární. A zadruhé budou naši zákazníci schopni monitorovat výrobu a spotřebu elektřiny způsobem blížícím se reálnému času."

Robert Tretinjak, ředitel pro inteligentní měření nové generace energetických sítí E.ON

Recent Articles

Popular Articles