blog-background.png

Milník pro Landis+Gyr: pět milionů měřičů tepla

Johannes Hackstette
By Johannes Hackstette - 13. prosince 2018 13:28:32 CET

Landis + Gyr_6549Společnost Landis+Gyr dosáhla ve svém výrobním závodě v Norimberku rekordu spočívajícího ve vyrobení a dodání pětimiliontého měřiče tepla. Jedná se o významný výsledek pro všech 220+ zaměstnanců v závodě a pozoruhodný příběh úspěchu mezinárodního kompetenčního centra (CoC) společnosti v oblasti měřičů tepla i chladu.

Měřiče pro sítě dálkového vytápění a chlazení patří mezi páteřní produkty německé pobočky Landis+Gyr. Kompetenční centrum společnosti nazvané Heat (Teplo) má sídlo v norimberském závodě, v němž se vyrábí 700.000 ultramoderních měřicích systémů pro zákazníky na celém světě. Tento výrobní sortiment zaznamenal strmý vzrůst objemů výroby, které se začátkem 21. století každoročně pohybovaly kolem 20.000 měřičů tepla a chladu. Pětimiliontý ultrazvukový měřič tepla Landis+Gyr byl nedávno dodán zákazníkovi, společnosti Energieservice Westfalen Weser – a bude měřit dodávky tepla tohoto předního dodavatele energií v německém regionu Východní Vestfálsko – Lippe a Weserbergland.


"Jsme hrdí na tento pozitivní vývoj a tento milník v historii naší společnosti, kterého se podařilo dosáhnout našemu norimberskému závodu. Nyní máme více než 220 členů týmu, kteří každodenně velmi usilovně pracují na našem úspěchu. Právě díky jejich snaze a vytrvalému rozšiřování a modernizaci naší výroby jsme už po mnoho let schopni úspěšně soutěžit se svými globálními konkurenty."

Herbert Brunner, viceprezident pro měření tepla společnosti Landis+Gyr

Efektivní měřicí řešení zaměřená na budoucí potřeby

V dnešní době Landis+Gyr v Norimberku vyvíjí a kompletuje více než 25.000 různých typů měřičů – od přístrojů pro domácnosti až po rozsáhlé jednotky pro obytné komplexy a komerční a průmyslové závody; všechny využívají moderní ultrazvukovou technologii pro přesné měření spotřeby energie pro topení i chlazení.

S ohledem na vzrůstající digitalizaci, kterou přináší Průmysl 4.0, zajistí mnoho moderních softwarových nástrojů, aplikací a flexibilních komunikačních modulů v portfoliu Landis+Gyr orientaci měřicích řešení na budoucí potřeby. V oblasti přenosu dat se Landis+Gyr opírá o otevřený standardLoRaWAN, jehož dosah je až 15 kilometrů se zajištěním nerušeného přenosu, a to dokonce i uvnitř budov a v podzemních prostorách. Je tedy ideálně vhodný pro dálkový odečet údajů o spotřebě.

Spojte se s námi

Recent Articles

Popular Articles