blog-background.png

Práce pro Liechtensteinische Kraftwerke s širokými možnostmi řízených služeb

9. října 2019 11:27:03 CEST

Naši zákazníci usilují v dynamickém a neustále se měnícím prostředí o efektivnost a bezpečnost, proto musí uvažovat o nových provozních modelech. Takto lze vysvětlit vzrůstající zájem o řízené služby (managed services) poskytované specializovanými externími partnery pro správu provozu a procesů v rámci AMI (advanced metering infrastructure) energetických společností – jde například o hostování AMI softwaru a IT systému známé jako „software jako služba“ (SaaS).

Veřejná energetická společnost Liechtensteinische Kraftwerke (LKW), která poskytuje elektrickou energii Lichtenštejnskému knížectví, se rozhodla pro využití takto nabízené svobody podnikání. S pomocí našeho řešení SaaS tato společnost outsourcuje veškeré služby spojené s hostováním AMI dat a související údržbou a uvolňuje si tak vlastní kapacity pro svou hlavní obchodní činnost: každodenní efektivní provoz energetické sítě a atraktivní nabídku služeb svým vlastním zákazníkům, koncovým spotřebitelům.

Software as a Service

SaaS pro více než 45.000 měřicích míst

Poté, co využívala naše AMI řešení už od roku 2011, se nyní LKW rozhodla pověřit nás hostováním AMI softwaru a IT systému a údržbou pro svůj celkový počet 45.000 měřicích míst elektrické energie, plynu a vody na bázi smluvního předplatného. Náš balík služeb zahrnuje cloudový software pro podporu aktualizací měření, sběr a správu objednacích a zúčtovacích údajů, a rovněž implementaci nezbytných opatření v oblasti bezpečnosti a zabezpečení dat.

Další přínos pro LKW: Od nynějška rovněž převezmeme plnou odpovědnost za veškeré datové audity – a zajistíme plnění všech platných ISO norem a požadavků na zabezpečení dat a bezpečnost v úplné shodě s příslušnými předpisy.

Pružnost v dobách zvýšené komplexnosti

Modulární struktura našich řízených služeb nám umožňuje přizpůsobit naši nabídku konkrétní strategii zákazníka, individuální dostupnosti jeho interních zdrojů a místním předpisům. Prostřednictvím softwaru jako služby poskytujeme smluvní alternativu pro dodavatele energie, kteří si nepřejí investovat do vlastních softwarových licencí nebo nezbytných lidských zdrojů pro provoz infrastruktury AMI.

LKW and Landis+GyrStefan Volland (vlevo), divizní manažer pro síťové dodávky a elektrárny v LKW, spolu s ním Michael Staudinger, manažer klastru Landis+Gyr pro Švýcarsko, Itálii a Lichtenštejnsko

Spojte se s námi

Recent Articles

Popular Articles