blog-background.png

Smart metering pro multienergie ve Švýcarsku

26. února 2016 12:53:55 SEČ

Společnost Landis+Gyr nedávno uzavřela kontrakt se švýcarským dodavatelem energií, společností Energie Thun, na dodání pokročilého řešení řízení multienergií. Švýcarská energetická společnost si vybrala systém Gridstream® jako interoperabilní a perspektivní end-to-end řešení, které kombinuje inteligentní multienergetické měřiče, software AMI a profesionální služby v jediné bezpečné a integrované platformě.

Společnost Energie Thun se rozhodla pro řešení Landis+Gyr, protože její inteligentní elektroměry umožňují nezávislým třetím stranám odečítat spotřebu elektrické energie, plynu a vody pomocí stejného zařízení, a řešení zahrnuje také systém a přijímače řízení zátěže a software AIM společnosti Landis+Gyr. První inteligentní elektroměry byly nainstalovány v Thunu v centrálním Švýcarsku v průběhu září 2015.

Významný pokrok

Tato instalace je důležitým milníkem pro budoucnost švýcarského systému distribuce energií,“ říká Michael Staudinger, ředitel společnosti Landis+Gyr Switzerland. „Inteligentní elektroměry jsou základním prvkem pro rozvoj smart grid a důležitým příspěvkem pro realizaci švýcarské vládní energetické strategie do roku 2050. Vítáme proto rozhodnutí společnosti Energie Thun nainstalovat řešení smart meteringu v této rané fázi a těšíme se na další těsnou spolupráci.“

Christoph Woodtli ze společnosti Energie Thun tyto pocity sdílí: „Energie Thun podniká další kroky směrem k inteligentnímu řízení energie v budoucnosti,“ říká. „Naše rozhodnutí investovat do smart meteringu podporuje strategii Swisspower Masterplan 2050. Tento plán prosazuje společensky i ekonomicky uskutečnitelnou modernizaci stávajícího energetického systému při zachování udržitelnosti i pro budoucí generace, a podporuje také švýcarskou vládní energetickou strategii.“

Budování na pevných základech

Kontrakt byl uzavřen na základě úspěšného pilotního projektu Energie Thun, který se uskutečnil ve švýcarském federálním technologickém institutu v Curychu během roku 2012. Pilotní projekt, speciálně navržený pro analýzu možností nových energetických služeb využívajících systémy inteligentního měření, přispěl k rozvoji nyní instalovaných bytových inteligentních elektroměrů. Technologie zaváděná v Thunu navíc splňuje doporučené technické a instalační požadavky stanovené švýcarským federálním energetickým úřadem.

Řešení Gridstream přináší výhodu rychlého a efektivního zpracování velkých objemů dat a nabízí přístup k bohatým strukturovaným informacím, které lze využít pro lepší porozumění chování distribuční sítě a její řízení.

Spojte se s námi

Posts by Topic

see all

Recent Articles

Popular Articles