blog-background.png

Úspěšné provozní testy G3-PLC potvrzují výhody technologie

22. června 2015 16:24:54 SELČ

ThinkstockPhotos-179095291-612035-edited.jpg

 

Successful G3 PLC field tests prove the technology’s promiseLandis+Gyr rozšiřuje své portfolio o řešení pro smart metering, které využívá technologii G3-PLC (komunikace po elektrické síti).

Společnost Landis+Gyr zahájila na začátku roku 2015 v Norsku a Švýcarsku provozní testy technologie G3-PLC. Výsledky testů potvrzují, že tato technologie je v současné době připravena pro zavedení.

Švýcarská energetická společnost AEK se sídlem v Solothurnu implementuje plány pro rozvoj smart grid technologie s podporou společnosti Landis+Gyr. Společnost AEK spustila inteligentní měření na některých svých transformačních stanicích pomocí technologie PLAN PLC, a poskytla také společnosti Landis+Gyr sekundární, vzorovou transformační stanici pro testování technologie G3-PLC, která slouží pro průmyslový i bytový sektor. „Následující instalace 70 inteligentních elektroměrů využívajících G3-PLC společnosti AEK umožnilo vyhodnotit provozní spolehlivost technologie. První výsledky ukazují, že je spolehlivá a rychlá, a mohla by společnosti AEK pomoci splnit její budoucí potřeby,“ říká René Schärer, vedoucí oddělení měření AEK.

Společnost Landis+Gyr také prováděla testy ve třívodičové distribuční síti norské energetické společnosti Midtnett Buskerud.

Obsáhlé testování v prostředí reálné sítě podává komplexní přehled o vlivu nové technologie a jejím chování v síti jako celku. G3-PLC umožňuje provozovat robustní a vysoce výkonná energetická řešení, která jsou nejen ekonomická, ale také efektivní z pohledu využívání zdrojů.

Společnost Landis+Gyr se rozhodla investovat do G3–PLC (komunikace po elektrické síti), protože tato technologie poskytuje vysokorychlostní a vysoce spolehlivou komunikaci na dlouhé vzdálenosti ve stávajících sítích a pomáhá snižovat náklady na infrastrukturu. Technologie G3-PLC využívá nejnovější internetový protokol, verze 6 (IPv6), a tím potvrzuje schopnost vyhovět současným i budoucím síťovým požadavkům pokud jde o aplikační vrstvy. Vrstva IPv6 v technologii G3-PLC má potenciál podporovat rozvoj Internetu věcí, a tím také rozvoj inteligentních sítí a domů.

Spojte se s námi

Recent Articles

Popular Articles