blog-background.png

Zavedení inteligentních měřičů ve Francii: Posouvání přeměny energetiky vpřed

19. srpna 2020 12:13:29 SELČ

Smart Meter Rollout in FranceNáš zákazník Enedis je společnost působící ve veřejných službách, která spravuje veřejnou distribuční elektrickou síť pro 95 % kontinentální části Francie. Její cíl: modernizovat síť pro přeměnu energetiky. V roce 2007 jsme spustili „Linky project“, abychom modernizovali všech 35 milionů elektroměrů pro domácnost ve Francii výměnou za inteligentní měřiče tak zvané „Linky“ měřiče, vyrobené v prominentní zelené barvě. Spolupráce s naší společností je stále v plném proudu a dodali jsme přibližně 20 % z nasmlouvaného objemu (s potenciálním výhledem na další expanzi) z plánovaných dodávek dalších „Linky“ měřičů do konce roku 2021. Klíčem k tomuto úspěchu je náš nejmodernější výrobní podnik v Montluçon.

Zavedení zahrnuje instalaci 35 milionů inteligentních elektroměrů pro domácnosti a 700 000 datových koncentrátorů po celé Francii. Aby se splnil termín zahájení, každý den se instaluje 30 000 elektroměrů. Zavedení „Linky“ smart měřičů je jedním z největších projektů tohoto druhu s celkovou výší investice 4,5 miliardy €. Tato investice zahrnuje integraci systému, instalaci, dodání přístrojů a datových koncentrátorů.

Společnost Landis+Gyr vyvinula řešení na míru, které je nastaveno podle velikosti projektu, a s dodávanou kvalitou, která je za hranicí běžných standardů. Společnost Enedis financovala prvotní výzkum a pracovala s některými vybranými dodavateli včetně společnosti Landis+Gyr, aby vytvořila přesný a důkladný proces výběru dodavatelů.
Linky Meter


Inteligentní elektroměry pro zavedení jsou vyrobeny lokálně naším integrovaným výrobním závodem v Montluçon, a to včetně výzkumu a vývoje, výrobní linky, kontroly kvality a testování pro inteligentní elektroměry a datové koncentrátory. Aby se zajistilo splnění objemu objednávek vyplývajících z projektu, je závod vybaven jednoúčelovými moderními stupňovatelnými a flexibilními výrobními linkami s plně automatizovaným testováním a konfigurováním.

Výhody projektu zahrnují zvýšenou provozní efektivitu a také zlepšenou kvalitu dodávky a rychlejší diagnostiku v případě výpadku sítě. Inteligentní elektroměry jsou vhodné i pro budoucí potřeby.

„Landis+Gyr byl klíčovým dodavatelem pro masové zavedení inteligentních elektroměrů ve Francii a my jsme byli velmi spokojeni s jejich rolí a výkonem během tohoto významného závazku.“

Hervé Champenois
Ředitel Linky programu | Enedis

Chcete se dozvědět více? Stáhněte si naši případovou studii zde nebo přímo kontaktujte naše experty.

Spojte se s námi

Recent Articles

Popular Articles