Blog Landis+Gyr

  Utility 4.0 – přichází Internet energie

  Dekarbonizace, decentralizace a digitalizace stále ovlivňují energetiku. Provozovatelé rozvodných systémů proto získávají nové role a reagují na nové výzvy při zabezpečování spolehlivosti a přizpůsobivosti sítí. Jak si stojíte vy v době IoT na cestě konvergence OT a IT?

  Přečíst článek

  Umělá inteligence: narušuje zavedené postupy a transformuje energetiku

  Umělá inteligence již není science fiction! Ačkoli chlapík, který přesně napodobuje lidské chování, je – alespoň prozatím – stále dosti vzdálenou představou, již nějakou jsme obklopeni takzvanou „úzkou umělou inteligencí“. Úzká umělá inteligence (narrow AI) se zabývá vždy jediným typem úkolů nebo úzce vymezeným problémem, a zde jsme již překonali bod zvratu. To, co je dnes možné v oblastech získávání, ukládání a zpracování dat, působí na umělou inteligenci doslova jako doping!

  Přečíst článek

  Jak porozumět umělé inteligenci

  Počítač Deep Blue porazí šachového mistra světa, aplikace Alexa rozpozná váš hlas, spamový filtr za vás odstraňuje otravné e-maily a operátor vaší kreditní karty umí odhalit podvod. Ovšem skutečná umělá inteligence (AI) jde mnohem dál… zabývá se stroji, které se učí, myslí a rozhodují způsoby, které se velmi podobají těm lidským.

  Přečíst článek

  Články podle tématu

  Vidět vše