Blog Landis+Gyr

  Připravujeme se na budoucnost energií: Jsou naše sítě připraveny na nástup  elektromobilů?

  Ať už kvůli obavám o životní prostředí, státním pobídkám a regulacím, nebo kvůli rostoucím cenám plynu, nabírá rozvoj elektromobility  na síle po celém světě. Podle analýzy společnosti PwC se do roku 2030 očekává zvýšení podílu elektromobilů na silnicích až na 15 %. Jakkoliv zní tato zpráva jako vzrušující,  z hlediska životního prostředí nebo pro provozovatele rozvodných sítí  je alarmující. Kvůli náhlé poptávce po elektřině mohou místní distribuční soustavy trpět dočasným přetížením. To může vést k výpadkům proudu a dalším problémům se stabilitou sítě, jako jsou napěťové skoky a kolísání frekvence, které mohou ovlivnit výkon dalších zařízení připojených k síti.  

  Přečíst článek

  Enedis pokládá ve Francii základy pro síť budoucnosti

  Když největší francouzský distributor elektřiny Enedis v roce 2007 zahájil projekt Linky na výměnu 35 milionů domácnostních elektroměrů za chytrá měřidla, jednala společnost nad rámec požadavků EU a položila tak základy pro budoucí chytrou síť v zemi.

  Přečíst článek

  Širokopásmové připojení pro energetiku - připojení chytrých měřičů do domácí sítě pomocí optického vlákna

  Vzhledem k tomu, že domy, kanceláře a města jsou chytřejší, poptávka po energii, automatizaci a šířce pásma po celé síti roste raketovým tempem. Přesto příliš mnoho občanů nemá přístup k dostupnému a spolehlivému širokopásmovému připojení například v oblastech, kde tradiční telekomunikační společnosti takové připojení z ekonomických důvodů neposkytují. V době, kdy tolik lidí kvůli pandemii pracuje a učí se z domova, to může být obzvláště problematické.

  Přečíst článek

  G3 znamená také zlepšování "případů užití"

  Oproti předchozím PLC technologiím poskytuje G3-PLC rozšířené možnosti pro rychlejší sběr naměřených dat s menší chybovostí a lepším zabezpečením. To ovšem není jediný důvod pro budoucí používání G3 v komunikaci po elektrické síti. Umožňuje totiž zpracování velkých objemů dat v městských aglomeracích, zlepšuje účinnost případů užití (use cases) a zajišťuje spolehlivost dodávky.

  Přečíst článek

  Snazší cesta k úsporám energie v Burgenlandsku

  Stále větší počet zákazníků v rakouské spolkové zemi Burgenland bude moci jednodušeji šetřit náklady na energii. Společnost Netz Burgenland již nainstalovala 20 000 inteligentních elektroměrů a vytváří další zásoby, aby mohla pokračovat v jejich instalaci v celé své správní oblasti. Do konce roku 2019 bude následovat instalace dalších 180 000 zařízení tak, aby byly dodrženy místní legislativní požadavky.

  Přečíst článek

  Inteligentní elektroměry Landis+Gyr pro Rakousko

  Na konci roku 2017 získá více než čtvrt milionu domácností v rakouské spolkové zemi Štýrsko jedny z nejpokročilejších inteligentních elektroměrů na světě poté, co společnost Landis+Gyr vyhrála výběrové řízení na dodávky 330.000 inteligentních elektroměrů E450 G3 s komunikací po elektrickém vedení (PLC) pro konsorcium rakouských energetických společností.

  Přečíst článek

  Články podle tématu

  Vidět vše