Širokopásmové připojení pro energetiku - připojení chytrých měřičů do domácí sítě pomocí optického vlákna

Vzhledem k tomu, že domy, kanceláře a města jsou chytřejší, poptávka po energii, automatizaci a šířce pásma po celé síti roste raketovým tempem. Přesto příliš mnoho občanů nemá přístup k dostupnému a spolehlivému širokopásmovému připojení například v oblastech, kde tradiční telekomunikační společnosti takové připojení z ekonomických důvodů neposkytují. V době, kdy tolik lidí kvůli pandemii pracuje a učí se z domova, to může být obzvláště problematické.

Přečíst článek

G3 znamená také zlepšování "případů užití"

Oproti předchozím PLC technologiím poskytuje G3-PLC rozšířené možnosti pro rychlejší sběr naměřených dat s menší chybovostí a lepším zabezpečením. To ovšem není jediný důvod pro budoucí používání G3 v komunikaci po elektrické síti. Umožňuje totiž zpracování velkých objemů dat v městských aglomeracích, zlepšuje účinnost případů užití (use cases) a zajišťuje spolehlivost dodávky.

Přečíst článek

Snazší cesta k úsporám energie v Burgenlandsku

Stále větší počet zákazníků v rakouské spolkové zemi Burgenland bude moci jednodušeji šetřit náklady na energii. Společnost Netz Burgenland již nainstalovala 20 000 inteligentních elektroměrů a vytváří další zásoby, aby mohla pokračovat v jejich instalaci v celé své správní oblasti. Do konce roku 2019 bude následovat instalace dalších 180 000 zařízení tak, aby byly dodrženy místní legislativní požadavky.

Přečíst článek

Inteligentní elektroměry Landis+Gyr pro Rakousko

Na konci roku 2017 získá více než čtvrt milionu domácností v rakouské spolkové zemi Štýrsko jedny z nejpokročilejších inteligentních elektroměrů na světě poté, co společnost Landis+Gyr vyhrála výběrové řízení na dodávky 330.000 inteligentních elektroměrů E450 G3 s komunikací po elektrickém vedení (PLC) pro konsorcium rakouských energetických společností.

Přečíst článek

Landis+Gyr jako první v Evropě získává certifikaci IDIS pro smart metering technologii G3-PLC

Inteligentní elektroměry Landis+Gyr E450 s komunikací G3-PLC obdržely certifikaci Asociace na podporu interoperabilních zařízení IDIS. Certifikace IDIS následuje po certifikaci udělené skupinou G3-PLC Alliance pro zařízení komunikující v pásmu CENELEC A a pásmech 150-500 KHz.  

Přečíst článek

Workshop G3 PLC komunikační technologie v Praze

V květnu se v Praze konal workshop pro zákazníky českých a slovenských energetických společností. Jednalo se o společný pracovní seminář společností Renesas a Landis+Gyr, kterého se zúčastnilo asi 30 manažerů ze všech českých energetických společností ČEZ, E.ON, PRE, RWE, a ze slovenské distribuční společnosti VSE.

Přečíst článek

Články podle tématu

Vidět vše