blog-background-1920px

Efektivita pro AMI s NB-IoT a SaaS: učíme se od průkopníků inteligentního měření

25. června 2019 14:06:15 SELČ

Fotolia_228169647_XL-1Společnost Landis+Gyr dodá komplexní (end-to-end) řešení pro inteligentní měření společnosti Olofström Kraft ve Švédsku. Technologie druhé generace využívá pro komunikaci technologie NB-IoT a je poskytována v rámci našeho modelu softwaru jako služby (SaaS).

Olofström Kraft je energetická společnost střední velikosti obsluhující 13.500 domácností v jižní části Švédska. Švédské energetické společnosti jsou obecně považovány za předvoj v oblasti inteligentního měření a Olofström Kraft není v žádném případě výjimkou – nyní je ve fázi přechodu svého stávajícího řešení inteligentního měření na 2. generaci AMI technologie. Projekt bude zahájen na podzim 2019.

Společnost Landis+Gyr je pro Olofström partnerem už od zavedení prvních inteligentních měřičů v roce 2007 a firma se rozhodla pro pokračování tohoto dlouhodobého partnerství s Landis+Gyr i pro další rollout. Komplexní dodávka bude zahrnovat elektroměry pro domácnosti E360, připojené jednotky E570 a E660 pro CT/VT a software pro inteligentní měření Gridstream AIM. Souběžně s uvedeným rolloutem nového řešení pro inteligentní měření bude společnost Olofström upgradovat komunikační technologie z PLC na NB-IoT a získá outsourcing hostingu pro software a údržbu od Landis+Gyr.

"Už se těším, až bude naše nové řešení fungovat. V budoucnu budeme mít k dispozici mnohem více dat pro podporu svých zákaznických služeb a údržbu sítě. Od technologie NB-IoT a modelu služeb SaaS si mnoho slibujeme; měly by zvýšit efektivitu provozu a zajistit lepší předvidatelnost nákladů." Anders Mattsson, manažer pro měření, Olofström Kraft

Hladký přechod na novou technologii inteligentního měření

Kromě dodávky technologie se Landis+Gyr postará také o systémové integrace a nastavení SaaS pro Olofström Kraft. Ve formě služby bude dodána rovněž migrace ze stávajícího systému do nového prostředí SaaS: Landis+Gyr zřídí nové cloudové IT prostředí a zajistí jeho integraci se systémy společnosti Olofström, poté bude provedena migrace stávající infrastruktury měření do nového řešení. Protože nové měřiče budou využívat technologii NB-IoT, Olofström může začít s výměnami stávající infrastruktury měřičů postupně: prostředí typu point-to-point poskytuje větší flexibilitu pro plánování rolloutu.

"Hladký přechod na technologie měření další generace vždy vyžaduje pečlivé plánování, a to nezávisle na tom, o kterou stávající a kterou novou technologii se jedná. Ovšem v případě NB-IoT je to snazší – a protože náš systém může zvládat více různých komunikačních technologií, je možné provozovat souběžně staré i nové technologie," říká Gunnar Hedbris, business development Director ve švédské společnosti Landis+Gyr.

Program služeb SaaS společnosti Landis+Gyr nabízí energetickým společnostem nižší rizika a zároveň vyšší míru předvídatelnosti a zbavuje je nutnosti investovat do serverů, hardwaru, softwarových licencí a databází. Díky SaaS si energetické společnosti zajišťují stálou pozornost specializovaných odborníků v oblasti výkonu a zabezpečení systémů. Tímto způsobem jsou otázky dostupnosti softwaru, zabezpečení a výkonu řešeny s nejvyšší možnou kvalifikací a energetické společnosti se mohou soustředit na optimalizaci svých obchodních procesů.

 

Spojte se s námi

Posts by Topic

see all

Recent Articles

Popular Articles