Blog Landis+Gyr

  Jak útoky ransomwaru ohrožují veřejné služby (a jak zabránit jejich narušení) - část 1

  Útoky ransomwaru jsou celosvětově největším kybernetickým rizikem pro veřejné služby a kritickou infrastrukturu. Základem každé strategie kybernetické bezpečnosti je odhalení škodlivých aktivit během přípravné fáze útoku, aby se zabránilo jeho narušení a šíření.

  Přečíst článek

  Monitoring sítě – přehlednost a řízení aktivní sítě

  Spolu s tím, jak svět směřuje k udržitelnější a decentralizovanější energetické budoucnosti, čelí i provozovatelé sítí stále větším výzvám, a to zejména v oblasti udržování odolnosti sítě, správy aktiv a energie, vyvažování sítě, bezpečnosti a zabezpečení. Jaké jsou tyto výzvy a jak možné je řešit?

  Přečíst článek

  Posílení spotřebitelů v energetické krizi

  Růst cen energií v posledních 12 měsících zaskočil mnoho spotřebitelů a významně přispěl k finančnímu tlaku na podniky a domácnosti během současné hospodářské krize. Ve Spojeném království není dne, kdy by energie, konkrétně její cena, nedominovala rozhovorům, zprávám a komentářům v médiích.

  Přečíst článek

  7 bodů ke zvážení při budování měřicího ekosystému

  Veřejné služby dnes čelí nebývalým výzvám a příležitostem, protože se snaží splnit rostoucí požadavky svých zákazníků a zúčastněných stran. Aby tyto požadavky mohly být splněny, je nutné mít ekosystém pokročilé měřicí infrastruktury (AMI), který dokáže poskytovat spolehlivá a přesná data, podporovat různé případy použití a generovat užitečné informace, které pomohou optimalizovat provoz a služby zákazníkům. Co je však třeba vzít v úvahu při budování měřicího ekosystému? Zde máme sedm bodů ke zvážení při budování pokročilé měřicí infrastruktury (AMI).

  Přečíst článek

  Náhrada HDO – AEW Energie AG posiluje ovládání zátěže  ve švýcarském  Aargau

  Různé společnosti dodávající energii v současné době zvažují nahrazení tradiční technologie HDO. Společnost AEW Energie AG z Aargau doporučuje jednat proaktivně a je přesvědčena, že realizace inteligentního měření a řízení zátěže na stejné technologii nabízí velký synergický potenciál při zavádění a provozu. 

  Přečíst článek

  Integrace obnovitelných zdrojů energie s řízením napětí DER

  Rok 2022 byl rekordní pro kapacitu obnovitelných zdrojů, která dosáhla 340 GW. Podle Mezinárodní energetické agentury se očekává, že elektřina vyrobená pouze z fotovoltaiky poroste o 15 % ročně až do roku 2030. Integrace fotovoltaických elektráren však přináší výzvy jak pro provozovatele sítí, tak pro provozovatele elektráren. Inteligence na okraji sítě a vzdálené řízení DER mohou pomoci chránit, automatizovat i vyvažovat naše stále dynamičtější sítě.

  Přečíst článek

  Články podle tématu

  Vidět vše