blog-background-1920px

Záruka budoucnosti komunikačních technologií v oboru inteligentního měření (Smart metering)

6. října 2015 10:27:24 SELČ

blogpost_safeguardsSpolečnost Landis+Gyr rozšiřuje své smart grid řešení Gridstream®komunikační technologii G3-PLC. Tato nová technologie umožňuje rychlejší a bezpečnější komunikaci s využitím infrastruktury sítě typu smart grid a poskytuje flexibilitu připojení s novými inteligentními aplikacemi.Komunikační technologie PLC se základnou přes 50 milionů odběrných míst v Evropě představuje nejrozšířenější komunikační technologii inteligentního měření. G3 je technologie typu PLC založená na ortogonálním multiplexu s frekvenčním dělením (OFDM), který představuje modulační formát používaný pro mnoho nejmodernějších bezdrátových a telekomunikačních standardů.

„S řešeními smart meteringu na bázi technologie PLC máme dlouhodobé a rozsáhlé zkušenosti. Pro nás jde o přirozený další krok pokračování vývoje našeho řešení se začleněním této nejmodernější technologie,“ uvádí Peter Koller, Head of Product Management Smart Energy Solutions ve společnosti Landis+Gyr.

Technologie G3-PLC umožňuje rychlejší a nákladově efektivnější přenos dat po stávajících elektrických vedeních. Pomocí G3 je možné přenášet přes elektrické sítě vyšší objemy dat, buď v nízkofrekvenčním pásmu CENELEC A (do 95 kHz), nebo v případě potřeby ve vysokofrekvenčním pásmu (150-500 kHz). Tato technologie je vysoce odolná vůči rušení, dokáže se automaticky adaptovat na změny podmínek sítě, a je proto velmi stabilní a spolehlivá. Integrovaná podpora protokolu IPv6 zajišťuje možnost adresování prakticky neomezeného počtu odběrných míst. Umožňuje také přímou komunikaci se zařízeními a zajišťuje podporu rozvoje Internetu věcí a inovací na zlepšování energetické účinnosti. Kompatibilita s protokolem IPv6 je zárukou, že řešení společnosti Landis+Gyr jsou připravená na budoucnost a s rozvojem techniky bude možné je modernizovat.

„Oblast komunikačních technologií se rychle rozvíjí a nabízí velké příležitosti pro rozvoj inteligentních sítí a inteligentních domácností. Chceme stát v čele těchto změn, a proto musíme neustále rozvíjet naše portfolio, včetně komplexního testování v reálných podmínkách, pilotních programů a certifikačních programů před uvedením nové technologie na trh. Přesně tak to nyní děláme s naším portfoliem Gridstream založeným na technologii G3,“ pokračuje pan Koller.

Společnost Landis+Gyr představuje řešení pro smart metering s podporou technologie G3-PLC, která zahrnuje měřicí zařízení založená na technologii G3-PLC, datové koncentrátory a softwarové systémy. V nedávné době získala společnost Landis+Gyr certifikaci skupiny G3-PLC Alliance pro svůj inteligentní elektroměr pro domácnosti E450, který se vyznačuje robustní PLC funkcionalitou, plněním specifikací G3 a interoperabilitou s ostatními G3-PLC certifikovanými zařízeními. Po představení nejnovější verze softwarových systémů pro smart metering Gridstream HES a Gridstream AIM tato společnost nyní nabízí řešení smart meteringu na bázi G3-PLC. Pro technologii G3-PLC společnosti Landis+Gyr se již rozhodla celá řada energetických společností v Evropě a v současné době probíhá instalace několika zařízení v reálných podmínkách. Začátkem roku 2016 bude na trh pro všechny energetické společnosti v regionu EMEA uvedeno end-to-end řešení Gridstream s plnou kompatibilitou s technologií G3-PLC. 

Spojte se s námi

Posts by Topic

see all

Recent Articles

Popular Articles