blog-background-1920px

Dánská společnost SK Forsyning se chystá nasadit řešení Gridstream® AMI

12. července 2017 12:14:33 SELČ

Společnosti SK Forsyning a Landis+Gyr podepsaly smlouvu na komplexní řešení inteligentního měření. Kromě měřičů AMI a softwaru bude společnost Landis+Gyr dodávat široký rozsah služeb po dobu 12 let, aby podpořila účinné zahájení a následný provoz řešení inteligentního měření.forsying_blog_4.png

Společnost SK Forsyning je dánským dodavatelem, který dodává elektřinu, teplo a vodu pro cca. 40 000 domácností. Společnost spravuje také odpadní vody a veřejné osvětlení v oblastech Slagelse a Korsør na ostrovu Zealand. Jako součást investic do budoucího rozvoje se společnost SK Forsyning rozhodla nahradit své stávající elektroměry za inteligentní měřiče a rozhodla se pro společnost Landis+Gyr, aby jí dodala AMI řešení pro elektřinu. V průběhu následujících osmnácti měsíců dostanou všichni zákazníci společnosti SK Forsyning nové inteligentní měřiče.    

Společnost Landis+Gyr dodá společnosti SK Forsyning měřiče, software a komunikační systém a také se postará o infrastrukturu pro software. Řešení Gridstream zahrnuje 26 000 smart měřičů E450 a datových koncentrátorů, G3-PLC komunikaci a AIM systém. Společnost Landis+Gyr poskytuje také instalaci, projektový management a softwarovou integraci. Smlouva obsahuje poskytování systémové podpory a hosting na dobu 12 let. Pilotní fáze projektu začne v září a spuštění bude na začátku roku 2018. Instalace je plánována na konec podzimu 2018.

“Už se těšíme na zahájení se společností Landis+Gyr. Inteligentní měření nám umožní poskytovat našim zákazníkům nové služby a pomůže jim řídit si jejich náklady na energie a využívání energie,” říká Henrik Birch, CEO SK Forsyning.

Klíčová kritéria jsou otevřenost a bezpečnost

Jedním z hlavních důvodů, proč si společnost SK Forsyning zvolila Landis+Gyr, byla otevřenost a bezpečnost řešení smart měření. Technologie je založena na mezinárodních otevřených standardech a podporuje IPv6 v technologii PLC G3, což znamená, že systém je také vhodný i pro použití v budoucnosti.

“Naše řešení kombinuje dva důležité aspekty smart měření: otevřenost a bezpečnost. To umožňuje společnosti SK Forsyning uzpůsobit si svou síť tak, aby vyhovovala jakýmkoliv změnám v budoucnosti v provozním prostředí veřejných dodávek jako jsou změny legislativních požadavků nebo u nově vznikajících technologiích,” říká Bo Hansen, prodejní manažer, Landis+Gyr Denmark.

Řešení společnosti SK Forsyning bude založeno na komunikační technologii G3-PLC. Díky její robustnosti, výkonnosti a efektivitě nákladů byla vybrána jako nejlepší, která odpovídá požadavkům městské sítě společnosti SK Forsyning. Velká šířka pásma G3-PLC nabízí zlepšenou účinnost a to jak u instalování měřičů, tak i při denním provozu systému, přičemž poskytuje také kapacitu pro zvětšení objemů dat v budoucnosti. 

Expertní služby – zajištění vysoké výkonnosti systému

U tohoto projektu bude dodávka Gridstream řešení doplněna službami hosting. V rámci služeb bude společnost Landis+Gyr odpovědná za IT a systémové prostředí včetně provozu a údržby po dobu následujících 12 let.   

“To, že společnost Landis+Gyr bude servisním partnerem, který bude mít na starosti provoz IT prostředí a údržbu, aktualizaci systému a zálohování, vidíme jako velkou výhodu. Vyžaduje to specifickou zkušenost a zaměření na údržbu vysoké výkonnosti systému a bezpečnost a to kdykoliv. Navíc se spolehlivým poskytovatelem služeb jsme schopni zaměřit naše vlastní zdroje na jiná témata,” říká Henrik Birch.

Unikátní trh smart meteringu v Evropě

Dánsko je unikátní trh, když došlo na smart metering. První inteligentní měřiče byly nainstalovány v letech 2004 a 2005. Bylo to rozhodnutí z čistě obchodního hlediska bez jakéhokoliv regulačního vedení. Služby, které zahájily smart měření mezi prvními, zahájí brzy plánování pro druhou generaci inteligentních měřičů, protože stávající infrastruktura se blíží ke konci její životnosti. Zároveň existuje mnoho poskytovatelů veřejných služeb, kteří dosud nezačali instalovat systémy inteligentního měření a brzy začnou s prvními instalacemi, aby splnili současná dánská nařízení a cíle do roku 2020. V dalších několika letech bude v Dánsku velké množství nových projektů inteligentního měření.

Více informací o projektech inteligentního měření společnosti Landis+Gyr v Dánsku na landisgyr.cz

Kontaktujte SK Forsyning: Henrik Birch, CEO SK Forsyning: +45 5836 2519 

Picture by VisitVestsjælland

Spojte se s námi

Posts by Topic

see all

Recent Articles

Popular Articles