blog-background-1920px

Největší světová instalace inteligentní sítě dosáhla nového milníku

9. června 2017 12:41:31 SELČ

Společnost Tokyo Electric Power (TEPCO) překročila počet deseti milionů moderních elektroměrů a zařízení instalovaných a komunikujících v rámci největší energetické sítě IoT (internet věcí) na světě. Tento mnohostranný projekt tak nyní dosáhl takové šíře a rychlosti rozvoje, které jsou v energetických odvětvích unikátní.

Zajímavé zprávy z Japonska: Největší síť IoT dosáhla dalšího milníku. „Náš projekt jde hladce kupředu a okamžik dosažení deseti milionů koncových bodů v rámci sítě je jasným dokladem účinnosti našeho programu i možností našeho nejmodernějšího systému vyvinutého společností Landis+Gyr. Cílovým termínem pro dokončení je rok 2020, a já dokonce věřím, že se nám ho podaří ještě zkrátit, protože přínosy z pohledu naplňování potřeb zákazníků jsou značné,“ uvedl Hiroshi Yamaguchi, výkonný vicepresident společnosti TEPCO.

Jádrem této integrované platformy je multitechnologická síť Landis+Gyr IPv6 propojující zařízení energetické společnosti a spotřebitelů prostřednictvím infrastruktury typu RF mesh, G3 PLC a mobilní komunikace, včetně konektivity podle Wi-SUN.

Splněny smělé cíle

Síť nyní přenáší data mezi jednotlivými zařízeními rychlostí 513 milionů intervalových odečtů za den. Po dokončení bude systém TEPCO obsahovat více než 27 milionů měřidel a miliony dalších zařízení přenášejících denně 1,3 miliardy paketů intervalových dat. Všechny tyto zprávy zpracovává head-end systém a řešení pro správu naměřených dat od Landis+Gyr.

„Rozsah tohoto projektu, požadavky na vývoj a celkové cíle této implementace nemají v tomto oboru srovnání,“ říká Richard Mora, CEO společnosti Landis+Gyr. „Výzvy spojené s přenášením a správou takového objemu dat jsou skutečně náročné, ale dokázali jsme nejen splnit cíle projektu, dokonce se zdá, že ho dokončíme před stanoveným termínem. Landis+Gyr blahopřeje společnosti TEPCO k dosažené tohoto impozantního milníku.“

Technologie Landis+Gyr pro správu sítě a přenos dat podporují i mnohé další iniciativy společnosti TEPCO v oblasti inteligentních sítí a inteligentních měst. Například po deregulaci japonského trhu s elektrickou energií v dubnu 2016 bylo třeba, aby byly veškeré odečty měřidel pro zákazníky využívající alternativní poskytovatele každých 30 minut přenášeny do centrálního portálu tak, aby obchodníci s energií měli přístup k zákaznickým datům téměř v reálném čase. Mezi další výkonové cíle patří možnost zpracovávat prostřednictvím stejné sítě 6,5 milionu požadavků na aktuální zatížení (demand response) za hodinu.  

·        TEPCO (Tokyo Electric Power) je 4. největší světová elektrárenská společnost se sídlem v japonském Tokiu.

·        Po zahájení hromadného zavádění systému v roce 2014 společnost aktuálně překročila počet 10 milionů moderních měřidel a zařízení, která již jsou instalována a komunikují.

·        Tato síť TEPCO se tedy již stala největší světovou sítí IoT (internetu věcí) v rámci energetických společností, ačkoli její rozvoj ještě není dokončen.

·        Společnost pokračuje v instalování současným průměrným tempem 1 milionu měřidel vždy za tři měsíce.

·        Po dokončení nejpozději v roce 2020 bude síť obsahovat více než 27 milionů měřidel poskytujících denně 1,3 miliardy paketů intervalových dat.

·        Všechna data zpracovává head-end systém a řešení pro správu naměřených dat od Landis+Gyr.

  
Náročné tempo

Při průměrném tempu instalace jednoho milionu inteligentních měřidel a zařízení za tři měsíce se společnosti podařilo dosáhnout mety deseti milionů měřidel za méně než tři celé roky implementace. Během sedmi let bude mít TEPCO 30 milionů svých a zákaznických zařízení provozovaných v rámci sítě.

TEPCO je největší elektrárenská společnost v Japonsku a 4. největší na světě. Společnost poskytuje elektrickou energii 45 milionům lidí v japonském regionu Kantó, jehož součástí je město Tokio, prefektura Jamanaši a východní část prefektury Šizuoka.
„Průkopnická činnost společnosti Landis+Gyr v Japonsku je dalším z mnoha příkladů našich globálních schopností podpory energetických společností při transformování způsobů dodávání energie,“ dodává Richard Mora. „Máme uzavřené velké kontrakty pro energetiku v Evropě, Severní Americe, Asii i Jižní Americe a jsme patřičně hrdí na to svou jedinečnou schopnost pomáhat lidem lépe hospodařit s energií.“

Pro další informace o jiných projektech klepněte na mapu níže:

Landis+Gyr Smart Projects

Spojte se s námi

Posts by Topic

see all

Recent Articles

Popular Articles