blog-background-1920px

CEO společnosti Landis+Gyr zvolen mezi globální elity Smart Energy

26. února 2016 12:58:34 SEČ

Prezident a CEO společnosti Landis+Gyr, Andreas Umbach, byl zvolen mezi jedenáct nejvlivnějších osob evropského sektoru smart grid, publikovaných v dokumentu „The Global Smart Energy Elites: Projects and People”, který vydává společnost Metering & Smart Energy International. Ve zkrácené verzi rozhovoru poukazuje Andreas Umbach na možnosti průmyslového růstu, na výzvy a budoucí trendy. Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Kde vidíte prostor pro další růst, a jaké příležitosti nejsou ještě dostatečně využívány?

Nejzřejmějším geografickým prostorem pro růst je Evropa. Zatímco v Severní Americe, Austrálii, Číně a Japonsku zažívá smart metering rychlý rozvoj nebo byla nová technologie již nainstalována, Evropa zaostává za předpověďmi o několik let. Dosažení evropských ušlechtilých cílů (čistá energie šetrná k životnímu prostředí) bude přitom záviset právě na smart meteringu a sítích smart grid.

Jaké tři hlavní body rozvoje v segmentu inteligentního řízení energie předvídáte pro příštích 24 měsíců?

  1. Angažovanost zákazníků jako katalyzátor budoucího úspěchu: energetické společnosti, které dokáží angažovat své zákazníky, chrání nejen svou stávající zákaznickou základnu, ale také získávají konkurenční výhody a profilují se jako katalyzátor pro budoucí růst.

  1. Všechny aktivity spjaté s energetikou porostou společně. Dnešní rozdělení na část řešení pro energetické společnosti, která tradičně končí u měřicího bodu, a na část řešení pro domácí spotřebiče jako např. boilery, střešní solární panely a ovladače/systémy inteligentních domů, se bude spojovat do společných aplikací.

  1. Zpracování velkých objemů dat a Internet věcí budou integrálními prvky obchodních strategií energetických společností a běžnou záležitostí. Tyto faktory umožní realizaci prvních dvou bodů. Systémy smart meteringu již dnes produkují obrovská množství dat, která vyžadují výkonné head-end systémy a systémy pro analýzu dat.

Jak myslíte, že budou vypadat energetické společnosti budoucnosti? Mohou být pravdivé zvěsti, že zaniknou?

Energetické společnosti budou mít zcela jinou strukturu, než jakou známe z minulých desetiletí. Systém dodávky energií bude dynamičtější a více decentralizovaný, a tak i obchodní strategie budou muset být pružnější a agilnější. Na trhu bude mnohem více hráčů, například menší výrobci elektrické energie, různá uskupení, maloobchodníci a společnosti pro energetický management. Dnešní energetické společnosti se budou muset přizpůsobit, aby nezůstaly daleko vzadu.

 

 

Spojte se s námi

Posts by Topic

see all

Recent Articles

Popular Articles