blog-background-1920px

Kapské Město volí řešení Sym2 společnosti Landis+Gyr

26. února 2016 13:53:54 SEČ

Multimodulární systém měření E750, vyvinutý původně pro tři největší německé energetické společnosti, nabízí bezproblémovou integraci do systému SAP, snadnou instalaci a nákladově efektivní provoz. To jsou jen některé z faktorů, které vedly k prvnímu kontraktu na E750 mimo Německo.

CapeTown_blog.jpg

Kapské Město uzavřelo kontrakt po rozsáhlém hledání partnera, který by byl schopen plnit současné i budoucí požadavky na měřicí systém. „Město chtělo zdokonalit a rozšířit stávající systémovou infrastrukturu a vypsalo tendr před dvěma roky,“ vysvětluje místní Business Development Manager společnosti Landis+Gyr, Thabiso Moiloa. „Následoval náročný proces vyhodnocování nabídek a srovnávání konkurenčních technologií. A je pro mne potěšením oznámit, že se město rozhodlo výhradně pro elektroměr E570 kompatibilní se SyM2.“

Konkurenční měřicí systémy byly hodnoceny podle mnoha důležitých kritérií, která lze zjednodušit na nenáročnost, nízké náklady a spolehlivost. „Z pohledu energetické společnosti představuje E750 technologii „plug and play“, která nevyžaduje žádné programování při instalaci,“ vysvětluje T. Moiloa. „Po dodání je elektroměr přezkoušen v laboratoři, získá certifikaci a je ihned zaslán k instalaci. V konečném součtu tak nabízí mnohem kratší dobu přípravy.“

Otevřený design SyM2 staví na modulárním konceptu, který energetickým společnostem umožňuje použít základní elektroměr pouze pro měření odběru elektrické energie a rozšiřovat jeho funkcionalitu pomocí interoperabilních modulů. Veškeré fakturační hodnoty se ukládají mimo elektroměr a poskytují tím energetickým společnostem maximální flexibilitu při správě systému a kalkulaci tarifů. Každý elektroměr E750 je vybaven komunikačním modulem SyM2 a lze jej vzdáleně monitorovat. Všechny elektroměry komunikují přímo s městským systémem správy naměřených dat na bázi SAP, a tím dochází k významné úspoře lidských zdrojů a provozních nákladů.

Konečné rozhodnutí se ovšem opíralo nejen o technologické výhody samotného systému E750, ale také o úspěchy, kterých společnost Landis+Gyr dosáhla v Jižní Africe. „Kapské Město již využívá produkty pro měření společnosti Landis+Gyr v průmyslovém i bytovém sektoru více než 10 let a jeho představitelé vědí, že od nás obdrží spolehlivé řešení a špičkovou zákaznickou podporu“. Za účelem poskytování podpory na nejvyšší úrovni se jihoafrický tým spojil se švýcarskými odborníky na centralizaci a německými zákazníky pro zajištění sdílení zkušeností z provozu zařízení SyM2.

Po schválení jihoafrickým národním energetickým úřadem NERSA, nezbytném pro využívání elektroměrů pro fakturační účely, mohla být zahájena instalační fáze. „Máme 60 zařízení nainstalovaných v provozu a dalších 280 na instalaci čeká. Navíc máme od města také velmi pozitivní hodnocení, které může otvírat cestu k novým příležitostem,“ uzavírá T. Moiloa.

Spojte se s námi

Posts by Topic

see all

Recent Articles

Popular Articles