blog-background-1920px

Společnost Landis+Gyr podepsala smlouvu na služby AMI se společností Caruna ve Finsku

12. července 2017 12:27:59 SELČ

Landis+Gyr, který je globálním lídrem v transformování postupů dodávky a řízení energie, má za sebou již velké zkušenosti jako poskytovatel řešení inteligentních měřičů a v nabízení řízených služeb pro ditribuční společnosti. Společnost má více jak 15 milionů měřících míst v řízených službách v USA a je také hrdá na to, že je od roku 2002 vedoucím poskytovatelem AMI služeb ve Finsku. V současnosti provedla společnost Landis+Gyr další důležitý krok v rozšiřování svých obchodních aktivit ve službách v Evropě připojením servisního provozu v Caruně.Caruna1.png

Caruna byla průkopníkem v zavedení smart meteringu ve Finsku. Většina stávající infrastruktury měřičů byla nainstalována v roce 2014 a od té doby byly provozovány v modelu řízených služeb. Pro smlouvu na obnovu se společnost Caruna rozhodla vybrat svého budoucího partnera na dodávku služeb pomocí veřejné soutěže. Společnost Landis+Gyr se v tomto procesu umístila na prvním místě a tato smlouva jí byla přidělena. Smlouva byla podepsána 16. června 2017 na dobu šesti let s možností prodloužení na další tři roky.

“Chceme našim zákazníkům poskytovat vynikající službu a usilovat o plnění jejich potřeb jak v současnosti, tak i v budoucnosti. Spolehlivost řešení AMI je základem pro to, abychom umožnili našim zákazníkům sledovat jejich spotřebu energie a zlepšit jejich energetickou účinnost,” říká Katriina Kalavainen, vedoucí oddělení pro vztahy se zákazníky v Caruna. “Společnost Landis+Gyr je silným hráčem v oblasti energie, který je plně zaměřen na AMI technologii a služby. Těšíme se na naši spolupráci a partnerství v nadcházejících letech.”

Plná odpovědnost za smart metering

Nabízené služby zahrnují úplnou provozní odpovědnost za smart metering. Landis+Gyr bude shromažďovat a řídit data o denní spotřebě a kvalitě energie pro 650 000 měřičů v domácnostech, plnit údaje do post procesů společnosti Caruna a řešit poplachy a dálková spínání. Rozsah služeb zahrnuje také management datové komunikace a aktivace provozu praktické činnosti. Okamžitě byly zahájeny přípravy pro převzetí a integrování stávajících měřičů do servisní platformy společnosti Landis+Gyr. Transformace bude plně dokončena na podzim 2018, kdy společnost Landis+Gyr převezme odpovědnost za AMI provoz.

“Jsme rádi, že společnost Caruna udělila tuto smlouvu společnosti Landis+Gyr. To dokazuje přesvědčení v naši způsobilost jako budoucího partnera na rychle se vyvíjejícím trhu s energií. Smlouva potvrzuje správnost strategie společnosti Landis+Gyr v dalším rozšiřování své přítomnosti v oblasti řízených služeb.”, řekl Oliver Iltisberger, výkonný viceprezident EMEA, Landis+Gyr.

O společnosti Caruna Oy

Společnost Caruna je největší společnost ve Finsku v oblasti distribuce energie. Dodává energii pro 664 000 soukromých a firemních zákazníků v jižním, jihozápadním a západním Finsku a také do města Joensuu, do části regionu Koillismaa, Laponsko a Satakunta. Společnost Caruna zaměstnává přibližně 270 zaměstnanců a má smlouvu s 2000 dalšími pracovníky po celém Finsku. Společnost Caruna výrazně investuje do výstavby sítě odolné povětrnostním vlivům a dále investuje okolo 200 milionů EUR ročně do vývoje své elektrické sítě. Společnost Caruna je vlastněna Finskými zaměstnavatelskými penzijními společnostmi Keva (12,5 %) a Elo (7,5 %) a mezinárodními investory v oblasti infrastruktur tj. First State Investments (40 %) a Borealis Infrastructure (40 %). Pro více informací: www.caruna.fi

Picture by Caruna Networks Oy 

Spojte se s námi

Posts by Topic

see all

Recent Articles

Popular Articles